Pies do wykrywania narkotyków w ratuszu

Spotkanie z udziałem psa specjalnego poprowadził jego przewodnik – st. sierż. szt. Rafał Morysiak. Dzieci w towarzystwie dorosłych z zainteresowaniem śledziły poczynania więziennego czworonoga

W minioną sobotę (12 sierpnia) w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” w Obrzycku – organizowanej przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – na miejscowym rynku pojawili się funkcjonariusze Zakładu Karnego we Wronkach.

W ratuszu st. sierż. szt. Rafał Morysiak z psem specjalnym do wykrywania narkotyków opowiadał o swojej niełatwej, acz ciekawej pracy. Mówił między innymi o szkoleniu psów i rodzajach (sześciu) narkotyków, jakie czworonożny partner z łatwością wykrywa (nawet porcje liczone w gramach i ukryte w żywności). W sali sesyjnej odbył się pokaz – pies bez problemu odszukał zapach marihuany ukryty pod nieobecność zwierzęcia.

Uczestnicy akcji mogli też wejść do więźniarki i zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym w służbie więziennej. Przewodnicząca Rady Miasta Obrzycko Ewa Huet dała się nawet zakuć w kajdanki przeznaczone dla niebezpiecznych więźniów.

Artur Hibner, przewodniczący MKRPA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s