„Obrzyczanki” w trakcie rejestracji

Wspólna fotografia osób zaangażowanych w powołanie stowarzyszenia. Złożono już dokumenty niezbędne do rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym

Wspólna fotografia osób zaangażowanych w powołanie stowarzyszenia. Złożono już dokumenty niezbędne do rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym

Stowarzyszenie Koło Gospodyń Domowych „Obrzyczanki” przechodzi obecnie etap rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym. Niezbędny zestaw dokumentów został wysłany do Sądu Rejonowego Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu. Pozostaje już tylko czekać na oficjalną rejestrację.

Na ubiegłotygodniowym spotkaniu (20 kwietnia) uchwalono statut KGD „Obrzyczanki” oraz wybrano zarząd i komisję rewizyjną. Prezesem jednogłośnie wybrano Monikę Szmyt, wiceprezesem – Krystynę Podolską, sekretarzem – Malwinę Kwiatkowską, a skarbnikiem – Alicję Garczyk. W skład komisji rewizyjnej weszły: Halina Stryjska (przewodnicząca), Ewa Iwanowska i Elżbieta Błaszyk. Ustalono także roczną składkę w wysokości 25 zł.

Do tej pory chęć przynależności do stowarzyszenia wyraziło ponad 30 osób, w tym również przedstawiciele płci męskiej.

„Obrzyczanki” za główny cel stawiają sobie prowadzenie działalności kulturalnej i edukacyjnej zwłaszcza w zakresie aktywizowania kobiet w życiu kulturalnym, gospodarczym i społecznym oraz inicjowania i wspierania przedsięwzięć edukacyjno-kulturalnych, w szczególności na rzecz kobiet i rodzin.

Swoje cele pragną realizować poprzez: współpracę i wzajemną pomoc członków stowarzyszenia; współpracę z organami władzy, administracji publicznej, organizacjami społecznymi i zawodowymi; wspieranie przedsięwzięć kulturalnych i edukacyjnych na terenie Miasta Obrzycko i Gminy Obrzycko; prowadzenie działalności integrującej członków stowarzyszenia dzięki aktywności kulturalnej, rekreacyjnej i towarzyskiej; działalność kulturalno-oświatową wspierającą realizację celów stowarzyszenia; podejmowanie inicjatyw na rzecz przeciwdziałania narkomanii i uzależnieniu od alkoholu; organizację kiermaszów, spotkań i innych imprez charytatywnych; organizowanie kursów i szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe kobiet; podejmowanie innych celów zmierzających do realizacji zadań statutowych.

Osoby zainteresowane przystąpieniem do KGD „Obrzyczanki” powinny zgłaszać się do prezes Moniki Szmyt (tel. 604 351 225).

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s